Hämta personal från Hogia Coworker / OpenHR

Hämta medarbetare från Hogia Coworker / OpenHR till Teamhub med ett knapptryck: namn, kontaktuppgifter och anställningsnummer.

Senast uppdaterad

← Alla hjälpartiklarPublicerad 5 november 2026

Har ni personalen i Hogia Coworker / OpenHR? Då hämtar Teamhub medarbetarna därifrån med ett knapptryck: namn, kontaktuppgifter och anställningsnummer. Ni behöver inte lägga in personalregistret för hand, och anställningsnumren blir rätt för löneexporten från start.

Så kommer du igång

  1. Kontakta oss så aktiverar vi kopplingen till Hogia Coworker / OpenHR för ert konto.
  2. Gå till Inställningar, Kopplingar till andra system och klicka på Skapa koppling på raden Hogia Coworkers. Klistra in er API-nyckel från Hogia och spara.
  3. Klicka på Importera medarbetare på fliken Import. Kör importen igen när ni fått nya medarbetare, så kommer de också med.

Bjud in personalen efteråt

Importen skickar inga inbjudningar. Bjud in personalen från Team när importen är klar, så får de ett mejl för att välja lösenord.

Bli uppringd

Lämna namn och nummer så ringer vi och visar hur Teamhub skulle fungera hos er.

Se Teamhub i praktiken

Kom igång i dag – helt gratis i 30 dagar

Konto på 2 minuter. Just nu: personlig uppstartsutbildning ingår (värde 1 995 kr).

Hellre prata? Ring 08-777 77 00

Ring ossProva gratis